8401653_448

شهر های صنعتی سوریه

بسم الله الرحمن الرحیم

شهر های صنعتی سوریه

شهر صنعتی عدرا:

مکان: حومه دمشق, ونزدیک فرودگاه بین المللی دمشق. ارتباط با بزرگراه ها، راه آهن ها، وراه مستقیم به دمشق برای سهولت حمل و نقل مواد و محصولات,وبه کاهش هزینه های تولید کمک می کند.

مساحت شهر صنعتی ۷۰۰۰ هکتار است و شامل انواع مختلفی از صنایع مهندسی – نساجی – شیمیایی  وصنایع غذایی می باشد.

 شهر صنعتی در حسیاء

این شهر صنعتی در جنوب شهر حسیا واقع شده است و در حدود ۴۷ کیلومتری دور از شهرحمص می باشد، این ملک در شرق بزرگراه حمص- دمشق واقع شده است.

مساحت کل شهر صنعتی حدود ۲۵۰۰ هکتار است که از این تعداد ۴۲۶ هکتار به صنایع و مناطق سبز اختصاص یافته ونیز شامل صنایع نساجی-غذایی-مهندسی و شیمیایی را می باشد.

شهر صنعتی شیخ نجار

شهرک صنعتی شیخ نجار در قسمت شمال شرقی, و در فاصله ۱۵ کیلومتری از شهر حلب بین محورهای جاده الباب القدیم و جاده مسلمیه قدیم واقع شده است.

همچنین نزدیک به  نقاط گذرگاه های خارجی حلب میباشد، و فاصله از این شهر به دمشق۳۵۵ کیلومتر، و۱۸۶ کیلومتر به لاذقیه و ۶ کیلومتر به فرودگاه بین المللی حلب می باشد.

مساحت کل شهر ۴۴۱۲ هکتار و مساحت کل بخش های صنعتی ۱۲۶۰ هکتار است. و شامل چندین صنایع نساجی و مهندسی و شیمیایی است.

شهر صنعتی دیر الزور

در شمال شرقی دیر الزور (دیر الزور – جاده الحسکه) واقع شده و در ۱۵ کیلومتری دیر الزور فاصله دارد.

شهرک صنعتی با مساحت ۱۲۶۰ هکتار و مساحت آن با گسترش ۲۸۵۰ هکتار مساحت می باشد.شهر صنعتی شامل مناطق مخصوص برای ایجاد کارخانه ها و تأسیسات صنعتی است: مواد غذایی – مهندسی نساجی – شیمیایی که به تأمین پیش از ۵۰ هزار فرصت شغل کمک می کند.

مناطق صنعتی ام الزیتونالسویداء

مساحت این منطقه ۷۲۳ هکتار است و مساحت آن به بخش های مختلفی تقسیم شده است:

(یک منطقه اختصاصی برای صنایع، یک منطقه اختصاصی برای تصفیه خانه آب و فاضلاب- یک منطقه انبار- یک منطقه تجاری- یک منطقه اداری – یک نمایشگاه- یک مرکز پرتاب – یک منطقه اختصاصی برای کارخانه تولید انرژی جایگزین- یک منطقه اختصاصی برای مسکن کارگری- یک باغ عمومی- یک محوطه سبز – راه های عمومی و میادین) .

 

افزودن یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد